Jak uspořádat vlastní ledničku pro lepší skladování potravin Potravinářská laboratoř
Grafický příklad chladničky, označující, kam umístit různé předměty

[Illustrations: Vivian Kong]


Poznámka redakce: Tento článek je převzat z mé knihy, Potravinářské laboratoře: lepší domácí vaření pomocí vědy. Doufám, že sis to užil. Knihu si můžete objednat zde nebo jinde Amazonka. Navštivte můj osobní web a přihlaste se k odběru zpravodaje Food Lab, abyste se jako první dozvěděli o mé druhé nadcházející knize a aktuálních událostech.


Stejně jako mobilní telefony a čisté spodní prádlo je lednička jednou z věcí, které nikdy nepovažujete za důležité, dokud nepřestane fungovat (jako minulý týden). )۔ * Organizace vaší chladničky pro maximální výkon - Bezpečnost potravin a přístup k věcem, na které se dostanete nejvíce, by měly být nejvyšší prioritou z hlediska trvanlivosti potravin. Díky tomu budou všechny vaše plány vaření probíhat rychleji a snadněji a větší zábava v kuchyni nevyhnutelně povede k dalšímu vaření. To je v mé knize dobrá věc.


* Žádné spodní prádlo, lednice


Lednička nebo v podstatě jen velký, chladný box s některými policemi, že? To je pravda, ale místo, kde skladujete potraviny v lednici, může mít významný vliv na jeho trvanlivost. Většina ledniček má horká a studená místa s teplotami v rozmezí od 0,5 do 3 ° C (33 až 38 ° F). Nejchladnější místa jsou obvykle zadní část spodní police, kde fouká chladný, silný vítr, a zadní část horní police, která je nejblíže ventilátoru a kondenzátoru, zatímco nejchladnější je střed dveří. To, jak skladujete jídlo v chladničce, by mělo být založeno na tom, jak chladno musí být.


Označené různé potraviny, ploché zmrazené v datových sáčcích na zip, včetně mletého vepřového masa, čočkové polévky a hrachové polévky.

[Photograph: J. Kenji López-Alt]


Nejprve zde uvádíme několik klíčových tipů, jak každý den využít maximum místa v chladničce: • Získejte teploměr v chladničce. Existuje mnoho věcí, které mohou způsobit poškození nebo ztrátu energie vaší chladničky: elektrické zkraty nebo přepětí, odvětrávané zátěže atd. Takže i když je číselník teploty nastaven do správné polohy, vaše lednice může být mnohem teplejší. Jednoduchý číselníkový teploměr—Je to levnější než gumaPomůže vám sledovat věci, abyste se ujistili, že se nikdy nedostanete do tmy.


 • Přeneste jídlo do malých hrnců. Mám hromádku nádob na lahůdky z barvy a kvartetu (K dispozici na AmazonuJakmile je původní obal hotový, uložte téměř veškeré jídlo. Vzduch je nepřítelem většiny potravin a může zvýšit jejich míru znehodnocení. Jejich přepravou v malých kontejnerech nejen snížíte kontakt se vzduchem, ale také vám pomůže udržovat pořádek v chladničce a snadnou navigaci.


 • Označte vše. Když přesouváte jídlo do menší skladovací nádoby, označte nádobu datem skladování a tím, co je uvnitř, pomocí permanentní značky na maskovací pásku. I když propaguji dobrou vědu, existují věci, se kterými se neoplatí experimentovat. Vytvoření života ve vaší ledničce je jedním z nich.


 • Přestaňte padat. Syrové maso vždy skladujte na talíři nebo tácku, bez ohledu na to, jak dobře zabalené, abyste předešli znečištění a nebezpečné kontaminaci.


 • Udržujte ryby v chladu. Nejlepší je použít čerstvé ryby okamžitě, ale pokud je chcete skladovat, zabalte je do plastu a umístěte je na podnos se sendvičem mezi dva balíčky s ledem, abyste se ujistili, že je 32 ° F (0 ° C). Nechte působit nebo nejste připraveni k použití, dokud nevychladne. . (Nebojte se - protože má ve své buněčné struktuře rozpustné pevné látky, nezamrzá, dokud teplota neklesne pod 32 pod F.)

Kde uchovávat jídlo v chladničce


Při rozhodování o tom, kam uložit do chladničky, je třeba vzít v úvahu tři další důležité faktory. • Bezpečnost potravin Je to nanejvýš důležité. Udržujte chladničky nebo potraviny čerstvé déle, ale to neznamená, že škodlivé bakterie nemohou po dlouhé době dorůst na nebezpečnou úroveň. Aby se riziko snížilo, platí následující pravidlo: Potraviny vám pravděpodobně onemocní a teplota, při které je chcete vařit, by měla být v chladničce udržována na co nejnižší úrovni. Aby se zabránilo chladiči a křížové kontaminaci. Například nenechávejte syrové kuře zbylé z první noci. Džus z ptáků může znečistit vaše jídlo a přimět nikoho, aby nevěnoval pozornost.


 • teplota Jak již bylo zmíněno dříve, velikost vaší chladničky se liší, buď za spodní policí, nebo za horní policí, poblíž větracího otvoru, v závislosti na modelu. Pro maximální životnost by měla mít vaše chladnička v těchto oblastech minimální teplotu 34 ° F (1 ° C). Žádná část vaší chladničky by neměla stoupnout nad 4 ° C.


 • Vlhkost Hraje svou roli v čerstvosti zeleniny. Ostřejší zásuvky ve spodní části chladničky jsou navrženy tak, aby udržovaly čerstvý studený vzduch venku. Zelenina přirozeně uvolňuje trochu energie, když pokračuje ve svých běžných energetických cyklech, čímž zahřívá prostor v zásuvkách, čímž udržuje více vlhkosti. Vlhký vzduch pomáhá zelenině zůstat ostrou a suchou. Většina ostrých zásuvek má posuvník, který ovládá ventilaci, takže můžete upravit úroveň vlhkosti uvnitř zásuvek. Klíč je pod prahovou hodnotou, kdy začne povrch zeleniny bobtnat vlhkostí.

Chcete-li získat představu o dobré chladničce nebo organizaci skladování, dovolte mi, abych vás vzal na prohlídku mé ledničky. Obvykle získáte toto:


Hlavní koš


Grafický příklad centrální, centrální police chladničky s různými předměty

Vrchní Polička • Připravené k jídlu. Pečené červené papriky, nakrájená rajčata, plechovka bílého chřestu, sušená rajčata.


 • Hotové koření, které často nepoužívám. Cukrová a chilli pasta, kari pasta, půl plechovky kokosového mléka, tahan, harasa, rajčatový protlak, kapusty v Adobe, olivová páska, různé ančovičky.


 • Nakládané výrobky. Dale kopí a hranolky, chléb s máslem, nakládaná zelenina, rampy, želé, kapary, olivy.


 • Chlazené nebo přátelské ovoceJako jsou jablka, pomeranče, bobule, melouny a hrozny.

Prostřední police • Zbývající část v uzavřených nádobách. Zbytek mac a sýra, nějaké smažené kuřecí kousky, jídlo pro psy, dušený chřest, pizza omáčka, salsa.


 • Sýr (Je zabalen v originálním obalu nebo pergamenu a uložen v zapečetěném sáčku). Kozí mléko, půl goudy goudy, drcená chata, kousky domácího amerického sýra, ostrý čedar, premson, velký kus gorgonzoly.


 • Vejce v kartonu. Pokud vám průchod kartonem s vajíčky trvá déle než několik týdnů, uložte jej do zadní části police, kde trochu vychladne, abyste maximalizovali trvanlivost. Jinak je můžete dát do dveří (kdokoli vám to stejně řekne). I v tomto relativně teplém prostředí zůstanou alespoň několik týdnů.


 • Uzeniny a sendvičový chléb. Martinova bramborová rolka, vícezrnný chléb Arnold. Nasekané sendviče udrží chléb dobře v ledničce. Chudé chleby, jako jsou bagety nebo chleby v italském stylu, by však měly být uchovávány při pokojové teplotě nebo v mrazáku - lednička bude podporovat krádež.

Spodní Polička • Syrové maso a drůbež, Opatrně a zabalené na talíři. Mleté hovězí maso, steak ze sukně, čerstvé vepřové břicho, italská klobása.


 • Syrové ryby, V obalu a na tácku. Koupím svou rybu v den, kdy je používána, a vy ji také chcete.


 • Mléko a jiné mléčné výrobky. Těžká smetana, zakysaná smetana, tvaroh, smetanový sýr, domácí krémový rám, podmáslí.

Vegetariánský křupavý


Grafický příklad ostřejší zásuvky v chladničce, která obsahovala různé druhy zeleniny

 • ZeleninaSkladujte v prodyšných plastových sáčcích nebo plastových sáčcích s mírně otevřenými vrcholy. Brokolice, celer, mrkev, okurky, kašel, chřest, ředkvičky, tuřín.


 • byliny. Petržel, paleo, pažitka, tymián, rozmarýn, bazalka (v létě). Když se vrátím domů, umyju a sbírám své bylinky a pak je zabalím do vlhkých papírových ručníků v plastovém sáčku na zip.

Lednička nebo dveře


Grafický příklad boční police na dveřích chladničky, kde jsou různé lahve a sklenice, vejce, máslo a sýr.

Chladnička nebo dveře jsou tím nejlepším místem pro uložení nejpoužívanějších věcí a věcí, které nepotřebují nejnižší teplotu.


Vrchní Polička • VejcePokud projdete kartonem za pár týdnů.


 • Máslo a nejčastěji používané předměty. Zelné nesolené nesolené máslo, levná dánská modrá (jako na toastu), bobule a jiné měkké sýry. Máslo na dvířkách chladničky je mírně měkčí, což usnadňuje roztírání toastu. Pokud jíte hodně sýra, budete jej chtít také uložit, aby vám po uchopení příliš neochladlo.

Prostřední police • Koření Vmáčkněte do originálního balení nebo do domácích lahví. Kečup, chilli omáčka, mnoho druhů hořčice, domácí ovoce, japonská barbecue omáčka.


 • Předmíchané vinaigretty Vmačkejte do lahví. Obyčejný ocet z červeného vína, sójový balsamikový ocet.

Spodní Polička • Nápoje. Plnotučné mléko, čerstvě vymačkaný ananasový džus, džbán studené vody, příležitostně zralé víno nebo mexický koks. Mléko byste měli uchovávat v hlavní ledničce nebo koši, pokud ho příliš nepoužíváte, ale pro každodenní pijáky jsou pro něj skvělé místo, stejně jako džusy, limonády a cetra.

Mrazák


Obrázek police v mrazničce v lednici, mražené maso, tašky, popcorn a balená jídla Ploché mražené předměty

Samozřejmě každý uchovává zmrazené maso a zeleninu v mrazáku, ale je to také skvělé místo pro skladování tepla nebo mírně citlivých předmětů. V mém mrazáku, kromě masa a zeleniny, najdete ořechy (které lze v mrazáku opékat nebo drtit); Jemně nasekané maso, jako je solené vepřové maso, slanina a Prasečí tvář; Suché bobkové listy (kupuji je hromadně) Zmrazený kuřecí vývar v jedné porci; Strouhanka; Odlévání přebytečného máslového droždí; Celozrnná mouka (obsahuje tuk, který může v místnosti jen dočasně zapáchat) A mimo jiné čerstvé těstoviny.Zde je několik tipů pro lepší skladování v mrazničce: • Udržujte své náčrty čisté. Dávejte pozor, abyste nehromadili potravu proti větracím otvorům, nebo že budete vyvíjet tlak na mrazák, což výrazně sníží jeho účinnost a účinnost.


 • Přeneste maso do původního obalu. Abyste zabránili spálení v mrazničce a zmrazení masa co nejdříve (čím rychleji zmrzne, tím menší je poškození), přemístěte jej na plochý a vzduchotěsný obal. Vysávejte jako šetřič potravin Nejlepší je použít těsnicí prostředek, který zcela eliminuje možnost spálení v mrazáku, poté maso pevně zabalit do fólie, poté několik vrstev plastového obalu (samotný vzduchem zabalený plast). Bude schopen chodit) nebo použít mrazicí sáček určený k dlouhodobému skladování.


 • Zmrazit. Široké, ploché tvary rychleji mrznou a lze je skládat efektivněji než těžší balíčky. Zmrazte maso a tekutiny ve stejné vrstvě ve vakuově uzavřených obalech nebo sáčcích s mrazákem. To vám pomůže nejen spravovat váš mrazicí prostor, ale také to výrazně sníží dobu rozmrazování.


 • Označte vše! Obsah a data by měla být uvedena na všech balíčcích. Nikdo nemá rád hrát zmrzlou hádankovou hru.


 • Odmrazte bezpečně. Nejlepší způsob, jak bezpečně rozmrazit maso, je talíř nebo chlazený plech. Uvědomte si, že to může trvat déle, než si myslíte: u tenkých předmětů, jako jsou steaky, hamburgery, kuřecí prsa apod., Nechte alespoň přes noc; Hovězí a vepřová pečeně nebo celé kuře po dobu dvou dnů; A pro velké krůty tři nebo čtyři dny. V případě nouze lze tenká jídla rychle rozložit tak, že je umístíte do misky se studenou vodou pod pomalu tekoucí faucet, nebo ještě lépe, umístěte je na hliníkový podnos nebo pánev, která odvádí energii z místnosti do jídelny. Bude se pohybovat velmi rychle. Stohy na hliníkovém podnosu se odmrazí přibližně o 50% rychleji než dřevěné nebo plastové prkénko. Vraťte jim zhruba každou půlhodinu, až se roztaví. Nepokoušejte se rozmrazovat velké věci příliš rychle. Nebezpečné Riziko růstu nebezpečných bakterií před vnitřním odmrazováním zvenčí je velmi vysoké.

Všechny zde připojené produkty jsou volně voleny našimi editory. Můžeme vydělávat provize z nákupů, jak je uvedeno v našich zásadách přidružení.Related Posts

There is no other posts in this category.

Subscribe Our Newsletter

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel