Jak vařit zeleninu v mikrovlnné troubě Potravinářská laboratoř
20151027-mikrovlnná clona stock-2.jpg

[Photograph: Shutterstock]


Poznámka redakce: Tento článek je výňatek z mé knihy, Potravinářské laboratoře: lepší domácí vaření pomocí vědy. Doufám, že sis to užil. Knihu si můžete objednat zde nebo na Amazonu a zaregistrovat se k odběru zpravodaje The Food Lab o nadcházejících událostech.


Existuje několik kuchyňských nástrojů, které jsou děsivější, nechvalně známé a zavádějící než mikrovlnná trouba. To je pochopitelné. Vložíte jídlo do krabice, krabice odstraní nějaké skryté paprsky a najednou se vaše jídlo uvaří a zahřeje. Měla by existovat magie, že?


Realita je mnohem příznivější než ta. Mikrovlnná trouba funguje tak, že vysílá dlouhé vlny elektromagnetického záření, které vytváří uvnitř komory magnetické pole. Protože molekuly vody jsou dopoly, mají dva konce nerovnováhy kladného a záporného náboje. Dvojité magnetické pole způsobuje jejich rychlou rotaci nahoru a dolů. Je to tření, které produkuje cirkulující vodu, která způsobuje ohřev vašeho jídla. Proto mikrovlnná trouba neovlivní objekty, které neobsahují vodu ani jiné magnetické molekuly.


Ale vydrž, zálohuj. Elektromagnetická radiace. Není to všechno nebezpečné a tak? Samozřejmě existují některé typy Jsou Nebezpečné, ale EM záření (jak si nyní ukážeme) má mnoho podob. Ve skutečnosti, když vidíte světlo vycházející ze slunce, z baterky nebo z tiché záře iPadu, je to forma EM záření. Je to jen vlnová délka, kterou mohou vaše oči detekovat. (Máte pravdu. V hlavě máte detektory záření.) Rádiové vlny jsou další formou EM záření. Jíst příliš rychle je nebezpečnější forma EM záření, když vám lékař při náhodném polknutí humra předepíše prášky na hrudník. Dokonce i teplo v troubě nebo rozžhavený poker je EM záření.


Je to všude, ale zase ne všechno záření je nebezpečné.


Mikrovlnné čtverce spadají do kategorie „zdravotně nezávadné“. Alespoň do té doby, než se pokusíte zastrčit za dvířka štítu sporáku. To znamená, že mikrovlnné trouby mají některá přísná omezení, například kuchyňské náčiní. Jedním z nich je, že je téměř nemožné uspokojivě jíst hnědá jídla. Maso se vaří rychle, ale vypadá bezchybně a krvavě. co to Je Když se moc nestaráte o texturu a zeleninu v páře, musíte ohřívat tekutiny, ohřívat zbytky. Poslední použití je to, které jsem dal nejvíce.


Podívejte se, jako při krátkém smažení, účelem páry je vařit zeleninu pouze do té doby, než ztratí syrovou chuť, ale dokud nezačne hnědnout. Vzhledem k tomu, že mikrovlnná trouba je velmi účinná a rychlá, aby sama zahřála kapalinu uvnitř zeleniny. Používá, takže můžete zeleninu mikrostrukturovat během několika minut.


Mikropařená zelenina


20170605 - chřest vařený v mikrovlnné troubě.JPG

[Photograph: J. Kenji López-Alt]


Položte zeleninu v jedné vrstvě na talíř bezpečný pro mikrovlnnou troubu. Zakryjte je trojitou vrstvou vlhkých papírových ručníků. V závislosti na síle vaší mikrovlnné trouby mikrovlnnou troubu zahřejte na vysokou teplotu, dokud zelenina nebude měkká.

ZeleninaJak se připravitSpeciální instrukce
Izolovaná bíláOloupejte dýně, nastrúhejte ji a vymačkejte šťávu. Absolutně odejděte.
بوک چوائےSejměte kryt, oddělte jednotlivé listy a opatrně je umyjte, abyste odstranili nečistoty.
BrokoliceNakrájejte květiny na kousky 1 palce. Oloupejte tvrdé stonky a nakrájejte na plátky o tloušťce 1/4 až 1/2 palce.Může to trvat déle než u jiné zeleniny.
Brokolice rabínPečlivě umyjte a poté ze stonků odstraňte všechny tuhé části.
Růžičková kapustaNakrájejte na polovinu nebo oloupejte jednotlivé listy.
ZelíNakrájejte květiny na kousky 1 palce.Může to trvat déle než u jiné zeleniny.
CelerOloupejte dýně, nastrúhejte ji a nakrájejte na kousky 1/4 až 1/2 palce.
KukuřiceMikrovlnná trouba ve slámě. Případně vyjměte klasy a jádra z mikrovlnky.Kukuřice ve slámě, mikrovlnná trouba na ucho asi 1 1/2 minuty. U zrna odkryjte vzduch v mikrovlnné misce a míchejte každých 30 sekund, dokud nebude horký.
Zelené fazoleOřízněte hlavy.
Zmražený hrášekPoužijte přímo z mrazničky.Odkryjte vzduch v mikrovlnné misce a míchejte každých 30 sekund, dokud nebude horký.
ŠpenátTvrdé stonky, umyjte a osušte.Jedna třetina množství v mikrovlnné troubě je požadována ve velké misce najednou, kontroluje se a hází každých 30 sekund, dokud není kuře hotové.
یوچینیNakrájejte na 1 / 4- až 1/2 palcové disky.

Všechny zde připojené produkty jsou volně voleny našimi editory. Můžeme vydělávat provize z nákupů, jak je uvedeno v našich zásadách přidružení.Related Posts

There is no other posts in this category.

Subscribe Our Newsletter

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel