Nejlepší kuře Del Kung Pao (Gong Bao Ji Ding) | Potravinářská laboratoř
20170821-Kung Pao-Chicken-Gong-Bao-Ji-Ding-Food-Lab-2-01.jpg

[Photographs: J. Kenji López-Alt]


Poznámka redakce: Tento článek je převzat z další části mé knihy, Potravinářské laboratoře: lepší domácí vaření pomocí vědy. Doufám, že sis to užil. První knihu si můžete objednat zde nebo na Amazonu a zaregistrovat se k odběru zpravodaje The Food Lab pro druhou knihu, nové recepty a videa a živé zprávy o událostech.


Co pro vás znamená fráze „skutečné řešení“? Doufám, že to neznamená „extrémně autoritativní“, protože pokud ano, před koncem tohoto příběhu se ukážu jako lhář.


Pro ty z vás, kteří bodují doma (vím, že jste venku), ano, toto je třetí verze kuře Kung Pao, kterou jsem za posledních sedm let publikoval o seriózních jídlech. První bylo moje skutečné Dale King Pau Chicken, recept, který jsem se naučil od šéfkuchaře S'-čchuanu, který pracoval v Bostonu. Tato verze byla fermentována a naostřena fermentovanou pepřovou pastou, kuřecími stehny a stehny.


Druhým byl můj kuřecí styl Kung Pau Chicken, lehčí verze připravená s paprikou a celerem, stejně jako čínský odběrový kloub v Upper West Side, který jsem viděl jako dítě vyrůstající v New Yorku. ۔


Verze, kterou dnes sdílím, je založena na kuře Kung Pao, které jsem ochutnal ze zdroje v provincii S'-čchuan. Když na to přišlo, skutečná dohoda v Čcheng-tu byla lehká a snadná, ale já jsem vařil doma. A s minutou vaření a přípravy, kterou můžete udělat, když je vaše rýže vařená, je téměř sobotní noc.


Namísto předávání chutí s funky fermentovanou fazolovou pastou jsem dostal rýmu a sichuanský pepř na jazyk. Chuť česneku a zázvoru byly jemné tóny pozadí namísto hluboké směsi každého hrdlového povlaku česneku, zázvoru a lastur a mušle byly něžnými kousky obklopené kuřecím masem. Verze Čcheng-tu nemá žádná mastná a silná kuřecí stehna. Místo toho tam byly sladké, horké a jemné vlhké kostky pokryté kuřecími prsy v octě.


Když jsem začal pracovat na přípravě tohoto jídla doma, nemusel jsem jít mnohem dále než Fossia Dunlop. Každé zrnko rýže. Verze začíná některými sečuánskými papričkami a hrstkou feferonek namočených v oleji. Tento krok vám umožní přidat do chuti pepře a pepře jemnou vůni, aniž byste získali obrovské množství kovových zásahů, které lze práškovat.


20170821-Kung-Pao-Chicken-Gong-Bao-Ji-Ding-Food-Lab-2-04.jpg

Nejjednodušší způsob, jak připravit papriky, je rozbít je na kousky jednoho centimetru kuchyňskými nůžkami a potom setřást extra semínka, díky nimž bude jídlo ještě pikantnější. Sichuanský pepř není vůbec pikantní, ale má v ústech jedinečnou chuť, která velmi dobře absorbuje teplo pepře (toto se nazývá směs). Ma la). Sichuanské papriky dnes najdete na většině asijských trhů, nebo pokud ne, můžete si je snadno objednat online. S'-čchuanské papriky chutnají jako sláma, proto byste měli sebrat malé větvičky nebo hluboká tvrdá semínka, která můžete sebrat a vyhodit.


Odtud smažte kostku kuřecích prsou namočenou v sójové omáčce a protřepejte víno (místo toho můžete použít suché sherry, kukuřičný škrob a sůl).


20170821-Kung-Pao-Chicken-Gong-Bao-Ji-Ding-Food-Lab-2-03.jpg

Kuřecí prsa mají pověst suchých nebo smíšených pokrmů, ale při správném vaření (čtěte: nepřezváření) mohou být tak šťavnatá a něžná, jak byste čekali, s jemnou chutí, která Lepším způsobem představuje chuť vína. Sůl a sójová omáčka v okurkách mezitím pomáhají zadržovat vlhkost (díky jejich lesklému působení), zatímco kukuřičný škrob má dvojí účel: zabránit vysušení vnějšího povrchu kuřete a výměně drátu. A omáčka dává emocionální povrch lpět


Od této chvíle bude vše komplikovanější a od této chvíle začíná skutečná zábava! Místo přidávání česneku, zázvoru a jarní cibulky přidávám česnek (nasekaný na tenké plátky) a zázvor (mletý na jemnou mačetu), abych olej dochutil. Mimochodem, pokud máte rádi chuť silnějšího česneku nebo zázvoru (nebo vám chybí dovednosti nožů pro elegantní a tenké plátky), můžete je na mikroplionu nastrúhat nebo ručně uvázat. umět.


Dále přišly arašídy a šupiny. U arašídů obvykle používáte syrové, které jsou smažené dozlatova na oleji. Bohužel, syrové arašídy mohou být trochu obtížné najít a kromě toho pečené arašídy fungují v tomto pokrmu téměř stejně dobře a nevyžadují žádnou přípravu kromě otevření nádoby. Na váhy používám pouze silné bílé a světle zelené části, které jsem nakrájel na kousky ve tvaru arašídů.


Nakonec moje verze končí jednoduchou omáčkou ze směsi sójové omáčky, vína Shaoxing, silného octa a medu (v tomto jídle také najdu malý sezam, který je běžnou přísadou, otravnou Zdá se, ale můžete přidat několik kapek, pokud chcete, které jsou právě připojeny k kukuřičnému škrobu. I při velmi přesných měřeních je kroucení pohybu ve své podstatě nepředvídatelnou dovedností, takže byste měli být během letu připraveni na nějaké úpravy. Pokud omáčka nejde tak rychle, jak je uvedeno, nechte ji sedět o něco déle. Nebo, pokud se mi teď často stává, že mám doma velmi silný hořák, omáčka je hustá Taky Přidejte lžíci ostrého, vodnatého nebo kuřecího vývaru najednou, dokud se nestane krásným, lesklým leskem.


Přečtěte si tento článek. Celé jídlo se vaří za polovinu času, který vám zabere. Je těžké myslet na snadné sobotní jídlo.


Jako hodně rozruchu, wok hejKouřový „voskový dech“, který se míchá v žhavém žáru, hraje v chuti kuřecího kung paw jen malou roli. Přesto nechcete namáčet pánev, kde se kuře vaří, místo pánve, takže bych nedoporučoval vyrábět více než jednu dávku (dvě dávky) najednou. Pokud musíte sloužit velké skupině, vařte v dávkách a nakonec vše kombinujte. (Nebo ještě lépe, dělejte to, co dělám, a nabídněte různé malé talíře).


20170821-Kung Pao Chicken-Gong-Bao-Ji-Ding-Food Lab-2-02.jpg

Jak bych tedy měl nazvat tento recept? Skutečné kuře Dale King Pau? Jak to mohu v minulé dohodě zjednodušit a nazvat ji jednoduše starou „King Pau Chicken“ a můžeme svůj záměr získat zpět tvrzením, že tato druhá verze je „skutečnou dohodou“, Myslím opravdu „pikantní a lesklé“.


Je tato verze lepší než ostatní dvě verze? Řekněme, že je to „autentičtější“ a nechám vás to interpretovat tak, jak byste to udělali.


Mimochodem, můžete na mém kanálu YouTube zachytit rychlé video, jak vařím toto jídlo.

Pinterestový obrázek pro Food Lab: The Best Del Kung Pao Chicken (Gong Bao Ji Ding)Všechny zde připojené produkty jsou volně voleny našimi editory. Můžeme vydělávat provize z nákupů, jak je uvedeno v našich zásadách přidružení.Related Posts

There is no other posts in this category.

Subscribe Our Newsletter

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel