Tempura v japonském stylu | Potravinářská laboratoř
Sladký brambor Tempura se smaží na rozpáleném oleji na pánvi

[Photograph: J. Kenji López-Alt]


Poznámka redakce: Tento článek je převzat z mé knihy, Potravinářské laboratoře: lepší domácí vaření pomocí vědy. Doufám, že sis to užil. Knihu si můžete koupit zde a další obsah Food Lab najdete zde. Chcete-li se dozvědět více o mé nadcházející knize a aktuálních událostech, navštivte můj osobní web a zaregistrujte se k odběru zpravodaje.


Batsmany ve stylu Tempura původně přinesli do Japonska portugalští misionáři v 16. století. * Poté dostali Tempura nejbližší uměleckou formu japonskými kuchaři. V nejlepších japonských domech Tempura budou všechny vaše kurzy vařeny stejným kuchařem z Tampury, který strávil roky v učňovském oboru, než se mohl dotknout křišťálu nebo oleje na pečení.


* Slovo Dočasný Stejně jako mnoho jiných japonských slov pochází z portugalštiny. Podle Herald McGee Jídlo a vaření, Časy Význam „čas od času“ a odkazuje na období půstu, během nichž se místo masa konzumovaly smažené ryby. V dnešní době se toto slovo vztahuje na použití jakéhokoli síta a smažených věcí vařených ve stylu tempura. Goes, jako Američané mají „kuřecí steak“ vařený ve stylu smaženého kuřete.


Šéfkuchaři Tempura jsou jako světoví oddaní: musí podávat skvělé dovednosti a zdraví, používat extrémně nebezpečné nástroje a zároveň zachovávat klidné a klidné chování. Od nepaměti je to nádherná technika. Špatnou zprávou je, že vy, já a většina lidí na světě nikdy nebudete tak velcí jako mistři, kteří trénují celý život. Dobrou zprávou však je, že odpálením můžeme projít téměř 90%.


Hlavní charakteristikou dočasného batsmana je extrémní lehkost barvy a textury: dobrá tempura by měla být bledě zlatá s neobvyklou strukturou, lehkým a ostrým povlakem. Dosažení tohoto cíle vyžaduje trochu větší péči než u jiných typů pálkařů. Tradiční těsto Tempura je vyrobeno z mouky s vejci a ledově studené vody (obvykle směs pšeničné mouky a rýžové mouky s nízkým obsahem bílkovin - používám pšeničnou mouku a kukuřičný škrob). Netopýr je v něm smíchán Jen stěží smíšené Aby zbývalo dostatek kapes suché mouky a prakticky nebyl vyvinut lepek. Za krátkou životnost, než je mouka naplněna vodou, je těsto tempura a musí být vyrobeno čerstvé těsto. Ale tímto způsobem můžeme toto mazání vylepšit, pokud se neoženíme s tradicí.


Za prvé, použití staré vodky v těstíčku (což vás může nyní zhoršit) funguje velmi dobře, což omezuje rychlost tvorby lepku, takže těsto trochu sedí, než se pokazí. Jít Takto lze nahradit ledovou vodu kyselou sodou. Tento trik jsem se naučil od mého starého kuchaře Kena Aurangera v bostonské restauraci Cleo. Skutečný klíč je však v procesu: místo pouhého vložení suchých a vlhkých ingrediencí do misky a jejich šeptání dohromady jsem si všiml, že přidáním mokrých ingrediencí do sucha a okamžitým zvednutím misky jednou rukou. Otřásl Při současném stále častějším míchání několika litými tyčinkami mohu přidávat přísady, které jsou kapalinou zcela navlhčené, a přitom minimalizovat množství mouky.


Jak připravit běžné přísady tempora
SloženíPříprava
Zelené fazoleOřízněte hlavy
HoubaNakrájejte tenké a tenké plátky nebo vynechejte tenké houby, jako je schizofrenie nebo septum
PaprikaVystřihněte prsten nebo pásy o šířce 1/2 palce
Zachary a letní squashNakrájejte na 1/2 palce kola nebo tyčinky
CibuleVyřízněte 1 / 2palcové kroužky
lilekNakrájejte na 1/2 palcová kola
Sladká bramboraOloupejte a nakrájejte na plátky 1/4 palce
Ořešák squashOloupejte dýně, nastrúhejte ji a nakrájejte na plátky 1/4 palce
MeziOřízněte konec stonku
Brokolice a zelíNakrájejte na 1 palcové květiny
MrkveOloupejte a nakrájejte na plátky nebo prkna 1/4 palce
KrabOloupejte dýně, nastrúhejte ji a vymačkejte šťávu. Narovnejte každou krevetu a vložte podélně dřevěný špíz, aby byl rovný, když je v chladu. Po vaření odstraňte špízy.

Všechny zde připojené produkty jsou volně voleny našimi editory. Můžeme získat provizi za nákup, jak je uvedeno v našich zásadách přidružení.Related Posts

There is no other posts in this category.

Subscribe Our Newsletter

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel